Rakvere Funkfest III

20. juuli 2024

SUTSAKAFESTIVAL

Mis on Rakvere Funkfest?

 

Esmakordselt toimus Rakvere Funkfest 2021. aasta suvel. Aeg oli karm – koroonapandeemiast tingituna jäid sel aastal paljud muud üritused toimumata. Ühiskonnal polnud mingit kindlust sellegi osas, mis piiranguid järgmiseks nädalaks viirusleviku tõttu seatakse. Funkfest võttis siiski nõuks korraldada oma esimene sutsakafestival.

 

Sutsakafestivaliks tavatsetakse meid kutsuda ennekõike seetõttu, et erinevalt teistest Eestis toimuvatest muusikafestivalidest ei kesta me kolm-neli päeva. Oleme põhiprogrammi mahutanud superefektiivselt ühe päeva sisse ja nõnda, et külastaja seejuures millestki ilma ei jääks. Soovime, et lisaks Vallimäelt saadud headele emotsioonidele jätkuks teil nädalavahetusel aega uudistada ka Rakvere linnas ja selle lähiümbruses.

Foto: Kaupo Kalda

 

Rakvere esimese Funkfesti avas vallimäe nõlval amfiteatri stiilis ringlaval esinenud Reti Niimann oma värskelt kokkupandud bändiga. Seejärel astusid üles Gram-Of-Fun ja Kenors. Rakvere Funkfesti eriprojektina elustati pealaval ka Genialistide muusika, mida esitasid Robert Linna, Robin Juhkental ja Karl Vilhelm Valter. Taustalauljatena toetasid neid nüüdseks superstaarisaatest tuntud Marta Lotta Kukk ja hiljuti oma debüütalbumi välja lasknud ja seetõttu ka ohtralt kiita saanud Maria Kallastu.

 

Kui seejärel ansambel Arg Part ringlaval oma energiast pakatava repertuaariga lõpuni oli jõudnud, alustas peaesineja Lexsoul Dancemachine´i hittlooga “Coconuts” ning koos rahvaga suunduti rongkäigus pealavani, kus Lexsoul lauluga jätkas ning oma raju kontserdiga alustas.

 

Esimest korda aset leidnud Rakvere Funkfest võeti vastu kõrvusttõstva positiivsusega. Nagu ka meie külastajad, saime isegi aru, et Funkfest peab jääma. Nii alustasime juba 2022. aasta suveks ettevalmistusi.

Peaesinejaks tuli seekord Funkfesti esimene välisartist – Dadi Freyr Islandilt. See oli suur asi, sest Eurovisionilt alguse saanud tähelend oli Dadit juba kaks aastat maailmas pildil hoidnud. Tema lõbusalt funky looming sobis Vallimäe nõlvade vahele justkui valatult.

 

Tema ümber ehitasime programmi, mis koosnes Rahelist, Siim Aimla Funk Bandist koos Sofia Rubinaga, Alika Milova funkivalikust ja juba meie püsiesinajaks saanud Arast Pardist.

 

Eriprojektina tegime sedapuhku kummarduse arvutimängule GTA, mille raadiojaamad on põlvkondade kaupa ka Eesti inimestele maailma parimat funk-muusikat tutvustanud. Solistiks olid sedapuhku Marten Kuningas ja Karl Vilhelm Valter. Taaskord lõid eriprojektis taustalauljatena kaasa ka Maria Kallastu ja Marta Lotta Kukk, kelle panus eriprojektides on olnud ja jääb hindamatuks.

 

Ehkki saime ka sel korral veelgi laialdasemat kinnitust vajadusele Rakvere Funkfesti järele, siis 2023. aasta suvel Rakvere Funkfesti ei toimunud. Tekkis pausi-aasta, et teha 2024. aastal lähenev kolmandal Funkfestil veel suurem samm edasi.

Ole kursis!

Ole kursis Rakvere Funkfesti uudistega, saa esimeste seas võimalus osta Funkfesti pilet. Liitu uudiskirjaga!

et